Най-провокативната игра на световната компания Eyeworks – “Надхитри блондинките” стартира в ефира на PRO.BG. Форматът е създаден през 2007 г. и за по-малко от две години е реализиран в над 17 държави, сред които Холандия, Франция, Дания, Италия, Испания, Русия, Гърция, Украйна, Румъния и Турция.
„Надхитри блондинките” има за цел да провери дали клишето за умствения капацитет на русокосите дами отговаря на истината. Ето защо в играта един срещу друг се изправят 50 блондинки и един мъж, които в продължение на два рунда отговарят на въпроси от всякакъв характер. Ако се справи със задачата и оцелее, играчът печели паричната награда. В противен случай блондинките са тези, които печелят парите.
Водещ на играта е Робърт Янакиев, а сред известните руси дами, които ще вземат участие в надпреварата са журналистката Миа Сантова, певицата Ваня Щерева, Мариана Маринова – “Мисис България”и Олга Ускова – председател на Международната асоциация на блондинките. 50-те блондинки са с различни професии – сред тях има актриса, IT специалист, пианистка, пожарникар, стюардеса, еколог.
ПЪРВИ КРЪГ
В първи кръг играчът се изправя срещу всички 50 блондинки. Участникът разполага с десет въпроса от различни области и възможни отговори към тях, които той вижда за първи път. Блондинките са отговорили предварително на тях и в зависимост от показаните резултати са подредени по редове и номера. Блондинката с осем или повече правилни отговора е Топ блондинката. И тъй като „Надхитри блондинките” е стратегическа игра, участникът избира на кой ред блондинки какъв въпрос да зададе. Всеки грешен отговор, даден от блондинка носи на играча парична сума, съответстваща на реда, на който се намира тя. Всички блондинки, дали грешен отговор напускат играта, а отговорилите вярно остават за втори кръг. Преминал успешно 49-те блондинки, участникът се изправя срещу Топ Блондинката. В случай, че успее да я победи, т.е. ако тя даде грешен отговор на въпроса, участникът удвоява сумата, която е натрупал до момента. Ако по време на първи кръг, играчът даде три грешни отговора, той отпада от играта. За да спечели сумата, натрупана в джакпота от първи кръг, гостът в студиото трябва да се изправи срещу останалите руси дами във втори кръг
ВТОРИ КРЪГ – „РУЛЕТКАТА НА БЛОНДИНКИТЕ”
В този кръг играчът отново разполага с десет въпроса от различни области. Разликата е, че този път и блондинките виждат въпросите за първи път. На екрана в студиото той вижда само три въпроса, от които да избира. След като посочи въпроса, с който е решил да играе, участинкът може да реши и дали иска да се покажат възможните отговори или не. След това блондинките имат на разположение десет секунди, за да отговорят на въпроса, като напишат отговора на листовете пред тях. Верен отговор от страна на играча му дава възможност да започне да елеминира блондинките. За целта той посочва по свой избор блондинка, която смята, че не е отговорила правилно. Ако е прав в предположението си, русокосата дама напуска играта. Играчът има право да посочва блондинки, докато не попадне на такава, която е дала верен отговор. Тогава той трябва да избере нов въпрос. На разположение той отново има три въпроса, тъй като този, с който вече е играл е заменен от нов. В случай, че играчът даде грешен отговор на избрания от него въпрос, то позицията се заключва и той разполага само с две възможности за избор на въпрос. Ако играчът заключи и трите въпроса, то той приключва своето участие в шоуто.
Участникът печели сумата, натрупана в джакпота, само ако във втори кръг срещу него останат три блондинки. Тогава той може да реши дали да си тръгне с парите или да ги заложи и да играе за 50 000лв. За да ги спечели обаче трябва той да е дал верен отговор, а трите блондинки – грешен.
Снимки:
1. В “Надхитри блондинките” един мъж се изправя срещу 50 руси дами.
2. Водещият Робърт Янакиев заедно с част от блондинките.
Фото: © Pro.bg