Итай Пинки е комик, илюзионист и актьор. Роден е в Израел и има собствено комедийно шоу, където умело съчетава интелигентния хумор със зрелищно магическо представяне. Итай Пинки завладява публиката със своята харизматичност и уникалност по оригинален начин, която става запазена марка за неговата програма.
Високо качество на представяне, оригинални магически номера и невероятен чар са само част от визитната картичка на този маг. Има редица участия в телевизионни формати по цял свят. Участва в сериала „Кой ще заблуди учителя”, който е британската версия на “Fool-Us”. Самият той се нарежда сред челните места за най-добри магьосници. За него животът е сцена, на която той си е главен режисьор.
Вие сте комик, илюзионист и имате собствено шоу. Реализирахте ли част от своите мечти?
На този етап бих казал, че да. Забавлявам се с това, което правя и за мен работата е истинско удоволствие, но в дългосрочен план моята мечта е да стана световно известен и да бъда разпознаваемо име с моето магично шоу „Stand-up-magic“.
Кога разбрахте, че искате да бъдете магьосник?
В началото беше просто хоби и вид забавление. Бях едва тринайсет годишен, когато всички около мен ме караха да изпълнявам различни номера и фокуси. С годините това се превърна в моя професия, просто се случи от само себе си!
С какво бихте желали да ви запомни публиката?
За мен е важно да накарам хората да се смеят и забавляват, докато гледат моето шоу. Това за мен е съществено и най-важно. Комбинацията, която използвам между интелигентния хумор и магическите номера са моята запазена марка.
Животът е магия или..?
Магия. Магията е навсякъде и по всяко време!
Кои са вашите любими номера?
Имам много любими трикове, с които публиката става на крака. Когато виждам това въздействие върху зрителите, наистина се чувствам много развълнуван – това ме зарежда и ме кара да продължавам в тази насока. Един от любимите ми трикове е излъчен в телевизионния сериал „Foul us”.
За вас магията е илюзия или реалност?
Магията се видоизмени с годините. Ако в миналото илюзионистите използваха различни фокуси, за да манипулират публиката, днес хората са по-заинтригувани от четене на мисли в комбинация с хумор. Един по-атрактивен и забавен начин на представяне. Нещата по този начин се надграждат и всичко изглежда по реалистично.
“Тrick – or – treating”?*
Treating! Oбoжавам шоколада!
Интервюто е взето oт Станимира Янакиева по време на участие на Итай Пинки в Luminous Label Party with Dom Perignon, Black Lable Whiskey&Music Bar.
Фото:
1. – 2. Итай Пинки в нестандартна фотосесия.
Фото: © Shai Shkolnik
Забележка*
От англ. – „Лакомство или пакост”- бел.ред.
Хелоуин (на английски: Halloween) e маскарад, който се провежда на 31 октомври най-вече в англоговорящите страни – Великобритания, Ирландия, Канада и САЩ. По традиция децата се маскират със страшни костюми, носят тиквени фенери и обикалят съседите си като искат бонбони и сладки с предупреждението, че ако не получат такива ще им „изиграят номер“.